Poszukuje firmy, która wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Tu piszemy co nam ślina na język przyniesie.
marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:28

Poszukuje firmy, która wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Post: #46 marekwirazka
31 maja 2016, 10:30

Cześć, potrzebuje godnego polecenia fachowca, który para się robieniem kabin prysznicowych na podany wymiar. Posiadam do wykonania dwie kabiny. Jedna z nich musi być dopasowana do niepełnych wysokości w łazience na poddaszu. Bardzo proszę o namiary na ekipy z Mazowsza.

podobne tematy:

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Potrzebuję fachowca, który projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Post: #47 lukaszgos
31 maja 2016, 10:40

Żadna osoba nie wie kiedy i gdzie wynaleziono szkło. Wiele wieków temu spostrzeżono, że grzejąc piasek z popiołem, można uzyskać twardy, półprzezroczysty materiał - były to prekursor szklarza. W Syrii produkowano szkło przez szklarzy już 50 wieków temu. Stamtąd zawędrowało ono do Egiptu i Europy. Szkło to jednak zasadniczo różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło posiadało kolor matowy, nieprzejrzyste i nie miało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami , które wykonał szklarz i znalezionymi przez archeologów są małe kulki i wisiorki, których dawni Egipcjanie używali do upiększania swoich strojów. Najstarsze odnalezione przez archeologów naczynie wykonane przez szklarza pochodzi z 1500 r p.n.e. A pierwsze szklane kielichy i flakony zaczęto wykonywać dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli robić szklarze z Egiptu. To oni również, jako pierwsi opanowali umiejętność tworzenia szkła kolorowego. Poprzez wzbogacenie topionych surowców o znikomej ilości miedzi uzyskiwali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. umiejętność formowania kształtu butelek i karafek przybyła w rejony Morza Śródziemnego. Polegała ona na wprowadzeniu powietrza w długą cienką rurę, na końcu, której znajdowała się kropla roztopionego szkła. Tego rodzaju rur (tzw. piszczeli) używa się po dzień dzisiejszy. Szkło zbliżone do tego jakie używamy współcześnie wyprodukowali dopiero rzymscy szklarze dodając do masy szklanej rud manganu. Dało im to możliwość uzyskać większą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Intensywny rozwój szklarstwa w Europie przypada na IV w n.e. W wytwarzaniu szkła specjalizowano się wtedy na terenach dzisiejszych Włoch, Francji, Hiszpanii. Znaczącym ośrodkiem wytwarzania szkła przez szklarzy była też Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Wytwarzano tam ówcześnie zdobione lustra a także rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu znacznie wyższą twardość i przezroczystość. Receptur procesu produkcji szkła bardzo pilnie strzeżono, co pozwoliło wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w wytwarzaniu luksusowych wyrobów szklanych. Dzień dobry, czy widziałeś ofertę tej firmy ze stolicy - posiadają bardzo ładne pracę. Z tego co widziałem na ich stronie to właśnie posiadają w ofercie kabiny prysznicowe, które przeznaczone są do montażu na poddaszu. Jak ja robiłem w swoim domu łazienkę to Internet nie był tak rozwinięty. Sam przymierzam się do skorzystania z ich usług podczas remontu w swoim domu.

podobne tematy:

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Potrzebuję wykonawcy, który wykonuje kabiny prysznicowe na wymiar

Post: #48 adamniczyj
31 maja 2016, 10:43

Dzień dobry, nie sądziłem iż są tego rodzaju kabiny prysznicowe. Jestem w trakcie budowy domu i zastanawiałem się jak zrobić łazienkę na poddaszu. Taka kabina to strzał w 10. Muszę się dowiedzieć jak wygląda to cenowo. Dziękuje za namiary na tą firmę.

podobne tematy:


Wróć do „Chcę pogadać”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości